Kliko, lai izlasītu!

Monday Manna
Nedēļas raksts pasaules biznesa sabiedrībai

       Kā iedrošināt mūs būt drosmīgiem, lai uzrunātu mūsu līdzcilvēkus, kad viņi dara pāri sev vai citiem, un neslēpties aiz tolerances plīvura. Cilvēka uzrunāšana šādās situācijās ir un var būt par lielāku svētību nekā vienkārši klusēšana.

Mūsdienu pasaulē ieguvums no prevalējošās “tolerances” kultūras kļūst par lielām lamatām. Ir pierasts, pat populāri, bez ierunām akceptēt cilvēkus un problēmas, ar kurām tiem jācīnās. “Kas es esmu, lai tiesātu?” ir tipiska reakcija uz kāda cīņu ar  destruktīvu uzvedību. Uzdevums nav “tiesāt”, bet pietiekami rūpēties, lai cilvēks tiktu konfrontēts ar to ļaunumu, ko viņš nodara sev un tiem, kas ir viņa tuvumā.

 

Sekojot tam, lai būtu pietiekami “toleranti,” reti ir iespējams redzēt kādu, kas vēlētos saukt citus pie atbildības par viņu darbībām, vai vēl vairāk, norāt tiepšu. Daudzi teiks, ka tas ir tieši tā, kā tam vajadzētu būt, ka mums nav jāiejaucas citu darīšanās, neraugoties, cik problemātiskas tās ir. Šī iemesla dēļ mani jo vairāk ieintriģēja drauga stāstītais par galveno pagrieziena punktu viņa dzīvē.

 

Šis vīrs, kuru saukšu par Džimu, pirms kāda laika bija runājis ar vairākiem citiem “vīru” pārrunu grupā par savām problēmām ar alkoholu – drīzāk dzeršana kontrolēja viņu, nevis viņš dzeršanu. Viņš nerunāja par gadījuma rakstura pāris glāzītēm saietos, viņš bija pārliecināts, ka tas ir kļuvis par elku – kaitīgu ieradumu, spēku, kas pārvalda viņa dzīvi. Katru nedēļu viņš žēlojās saviem “vīru” grupas biedriem par nespēju atturēties no piedzeršanās, pretēji tam, ko vēlējies.

 

Pēc Džima vairāku nedēļu regulārām žēlabām viens no viņa grupiņas biedriem, kuru es saukšu par Robu, kļuva neapmierināts par Džima tukšajiem solījumiem un labskanīgajiem nodomiem.

 

Vēršoties pie Džima, viņš jautāja: ”Džim, vai tu patiešām vēlies atmest dzeršanu?” Džims to apstiprināja. Pēc neilgas pauzes Robs turpināja izaicināt draugu: ”Es nesaprotu, ko tu dari? Katru nedēļu tas pats vecais stāsts, bez jebkādām izmaiņām. Ļauj man uzdot tev vienu jautājumu – vai tev mājās ir kāds alkoholiskais dzēriens?”

 

Džims ar kavēšanos atbildēja: ”Jā, ir.”

 

Tad Robs cirta smagāko cirtienu:” Kā tu domā tikt vaļā no dzeršanas, ja tu pat nevari tikt vaļā no kārdinājuma mājās? Tev ir jāiznīcina katra alkohola pilīte savā mājā. Kamēr tev nav vēlmes to izdarīt, es nevaru uzskatīt, ka tavi nodomi ir patiesi.”

 

Izklausās nekaunīgi, vai ne – un ne pārāk “toleranti”. Vai tev būtu drosme konfrontēt kādu tik tieši ar problēmu, vai tā būtu dzeršana, krāpšanās, negodīgums vai kāda cita destruktīva darbība? Robs to izdarīja, un pateicoties tam, viņa  bargais, bet labu vēlošais rājiens sasniedza mērķi. Džims, pārgājis mājās, tajā pat vakarā izlēja visas pudeles un pat sadauzīja tās. Tas bija sākums Džima cīņai ar alkoholu. Šobrīd viņš svin jau kuro atturības gadu – dzīvi brīvu no alkohola verdzības.

 

Bībelē, Salamana Pamācības 28:23 māca: “Kas otru aprāj un pārmāca, iemantos pēc tam viņa labvēlību un pateicību, pie tam vairāk kā tas, kas ar savu mīksto mēli liekuļo viņa priekšā.” Vai jūs pieļaujat sliktu izturēšanos darba vietā “tolerances” vārdā? Ja jā, pārdomājiet šo Rakstu vietu un Roba pieredzi. Rājiens, kas izteikts mīlot un patiesi rūpējoties par otra labklājību dos labāku rezultātu nekā glaimi, un var izglābt citus no ļaunuma.

 

Autors: Rick Boxx

 

CBMC INTERNATIONAL e-pasts: mmanna@cbmcint.org 

 

Bilde © 2004 Kevins Toms

 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs