Kā atbildēt bērnam, atrast īstos vārdus
 
 

Vienu brīdi konsultācijās, kā sarunājuši, vairāki klienti runāja par to, ka bērni ir šādi teikuši: “Es iešu prom!” / “Es nomiršu, un tad jūs redzēsiet!” / “Es nekad vairs nenākšu mājās.”. Un vakar mūsu pašu piecgadīgais dēls teica: “Nu tad es aiziešu vispār prom uz Ziemeļameriku,” jo bija dusmīgs par to, ka par ātru atnācu uz bērnudārzu, nebija paspējis pabeigt kādu darbiņu, un Ziemeļamerika bija tālākais, ko uz sitienu varēja izdomāt.

Bērns tā saka, jo kaut kādā veidā jūtas ļoti sāpināts un vēlas, lai arī vecāki sajūt to, cik ļoti bēdīgi un grūti viņam ir. Cik ļoti nesaprasts vai cik ļoti aizvainots jūtas. Tie ir vārdi, ar kuriem izraisīt kaut kādu reakciju - lai viņi sajūtas vismaz tikpat slikti! Tas ir sauciens pēc sapratnes, mīlestības, pieņemšanas, saredzēšanas.

 Ar ko labāk bērnam braukt no kalniņa
 
 
Līdz ar sniega uzsnigšanu aktuāla tēma, jo praksē nāk daudz bērnu ar cietiem kā akmens krusta kauliem un deformētiem asteskauliem. Bērnam krusta kaula un astes kaula pārkaulošanās procesi turpinās līdz 18 - 25 gadiem (skatīt bildes). Bērni daudz krīt mācoties staigāt, spēlējoties, lecot utt. Tas ir normāli, bērnam fiziski ir sevi jāattīsta.
Ir situācijas, kad vecāki var pieņemt lēmumu maksimāli mazināt iespējamo traumatismu uz krusta kaulu, izvēlēties pareizu sporta veidu un aprīkojumu. Tas ir ļoti svarīgi, jo krusta kaulam no priekšpuses iziet sacrālais pinums (turpinās kā plexus hipogastricus inferior), kas atbild par urīnpūšļa, taisnās zarnas, resnās zarnas distālās daļas normālu darbību (skatīt bildes).
 Ikdiena bērnudārzā: pedagogs un pedagoga palīgs 24 bērnu grupā
 
 
Latvijas bērnudārzos vidēji vienā grupiņā ir 24 bērnu (citos vairāk, citos mazāk - atkarīgs no daudziem apstākļiem). Šis plakāts ir domāts tam, lai Jūs kā vecāki saprastu, cik katrs bērns ir atšķirīgs, un atgādinājums Jums - padomājiet, kāds informācijas apjoms ir jāpatur galvā pedagogam.
 Māra Ozola: par skolu mācību un bērnu audzināšanas metodēm
 
 
Skolotāji un vecāki!
Es varbūt neesmu pietiekami laba māte un skolotāja. Taču kaut kāds priekšstats par šiem ideāliem man tomēr ir – kā nekā četri savējie un skolā pavadīti gadi kaut ko māca. Tomēr es nekad neuzņemtos citas skolas kolēģiem bakstīt ar pirkstu, kā viņiem jāstrādā, un tikai tāpēc, ka mūsu mācību un audzināšanas metodes man nav pa prātam. Kāpēc? 
 Saruna: Kā vīrietim pareizi audzināt savu meitu
 
 
Saruna. Vīrietis par meitu.
 
Vīrietis.
- kā man pareizi audzināt savu meitu, lai viņa zinātu, ka es viņu ļoti mīlu?
 
- kāpēc Tev ir svarīgi, lai meita zin, ka Tu mīli viņu?
 Nepilngadīgo grūtnieču mentora atbalsts grūtniecības laikā (2023)
 
 
Uzzināt par grūtniecību pusaudža gados var būt satraucoši un biedējoši, īpaši, ja šī grūtniecība nav plānota. Neziņa, izmisums, šaubas, bailes ir tikai daļa no emocijām, kas pārņem meitenes, nokļūstot šajā nebijušā situācijā. Nereti meitenes nāk no sociāli nelabvēlīgas vides, kā arī bieži vien no meitenēm, kuras nonākušas tik sarežģītā situācijā, nosodījumā novēršas ne tikai vienaudži, bet arī pašu ģimenes.
 
Jaunietēm trūkst sociālā, psiholoģiskā un informatīvā atbalsta, kā arī pavisam praktiska palīdzība – atgādinājums par vizītēm pie ārsta, nepieciešamo analīžu veikšanu, vitamīnu lietošanu u.c. praktiskā palīdzība. Bērnu slimnīcas fonds, saprotot jauno meiteņu sarežģīto situāciju piedāvā brīvprātīgā menotra atbalstu, kurš ar cieņpilnu klātbūtni un komunikāciju kļūtu par topošās māmiņu atbalsta personu grūtniecības laikā.
 
 
Mācību filmu pusaudžiem skaidro atkarību raisošo vielu būtību un to, kā palīdzēt pateikt “nē” narkotikām. Filmu veido divas epizodes.
 
Pirmajā epizodē “Vielas un atkarības” narkoloģe Inga Landmane sniedz skaidrojumus par populārāko narkotisko vielu nelabvēlīgo ietekmi uz veselību, psihisko stāvokli, uzvedību, atkarību veidošanās mehānismiem un lietošanas sekām.
 
Otrajā epizodē “Kā palīdzēt pateikt “nē” narkotikām” psihoterapeits Artūrs Miksons analizē atkarību mehānismu, to, ko cilvēki meklē narkotikās un sniedz padomus, kā jaunietim pateikt “nē” narkotisko vielu lietošanai, nekļūstot apsmietam un atraidītam. Filma sniedz informāciju arī par to, kur meklēt palīdzību un atbalstu atkarību jautājumos. Filma ar surdotulkojumu pieejama šeit: https://youtu.be/ezdLNlunlO0 
 
Mācīties darot: printējami mācību materiāli bērniem
 
 
Mācīties darot ir maza komanda, kurai patīk darboties un radīt materiālus bērniem, vecākiem un skolotājiem. Mēs mācāmies paši darot un aicinām arī Jūs - mācīties darot! Mēs veidojam un dalāmies ar materiāliem, kurus izmantojam darbā ar bērniem gan darba dienās, gan brīvdienās. ;)
 
 
Mācīties darot nav bizness, bet gan vaļasprieks! Lai bērniem prieks darboties! 
 Bilde © 
Monta Tarta: Nesmacējiet bērnus zem nosegtām ratu kulbiņām 
 
 
Ar silto/karsto laiku, loti aktuals pärkaršanas risks. Kä zināms, sliktäk ir pärkarst, neka, ja nedaudz par vēsu. Nepārklājiet kulbas ar segām, palagiem, šallēm, lai slēptu no saules. Kulbas jau ta ir siltāks, sādi pacelas temperatūra Iīdz bērnam bīstamai. Lietojiet speciālos saules sargus vai ekonomisks variants, ko pati izmantoju pagājušā vasarã - autiņš un knaģi. Piespraudu kurā pusē vajadzēja. 
 
leteiktu dalities tāläk ar šo attēlu. Ja redzat kādu māmiņu, kas pärklājusi, pastāstit kāpêc tã nevajag, bet bez 'uzbraucieniem'. lejütigi. 💜
 
 Bilde © 
 Ģimenes svētki!
 
 
Ģimene tas ir sākums mīlestības ceļam!

"...un, tāpēc ka netaisnība ies vairumā, mīlestība daudzos izdzisīs." Mat.24:12
 Gleznojums © Dita Daugina 
 
 
 
 
Mācību filma pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām.
 
Klasē izvietojamais plakāts "Apturi Ņirgāšanos" Vairāk lasīt www.ieskatiesacis.lv
 
 BernuatbildibaNav-LieneVicinska.jpg
 
 
 
Bērna atbildība NAV:
 
  • Risināt konfliktus vecāku starpā
  • Aizsargāt vecākus
  • Apmierināt vecāku nepiepildítās vajadzības
  • Regulēt vecāku emociias
  • Piepildīt vecāku sapņus
  • Audzināt brālus un māsas
  • Mazināt vecāku trauksmi
  • Aizsargāt ģimenes tēlu
 
Liene VIcinska Psihologu prakse 
 Bilde © 
Lilija Geža: Veido stipru ģimeni! 
 
 
Mēs tik ļoti steidzamies dzīvot, ka palaižam garām reālitāti. Palaižam garām savas ģimenes pamatu stiprināšanu.
 
Cik svarīgi tomēr atmest visas raizes, savākt savas domas no pagātnes un nākotnes un koncentrēt tās uz konkrēto brīdi. Un tad paveras pavisam cita realitāte. Cik bieži mēs no sirds pasakām vīram/sievai:"Paldies, ka Tu man esi!/ Tu esi fantastisks./ Es mīlu ar Tevi dzīvot. / Paldies par visu, ko Tu dari manis un bērnu dēļ."
 
Stiprās ģimenes pamatā ir mamma un tētis, kas mīl, ciena un rūpējas viens par otru. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi kopt attiecības. Un tas nemaz neprasa daudz. Tie ir ikdienas mazie mīlestības un cieņas pilnie darbiņi/vārdi, kas sakrājās un veido stabilu pamatu. Veido stipru ģimeni.
 
Padomā par ko Tu šodien vari no sirds pateikt paldies savam vīram/sievai.  
 Bilde © 
Dita Daugina: Kā saglabāt cilvēcību situācijās un apstākļos, kurus nevari ietekmēt? 
 
 
 
KĀ SAGLABĀT CILVĒCĪBU situācijās un apstākļos, kurus nevari ietekmēt? Runāšu caur vairākām savām dimensijām - kā ārste, jo lielākā mana mūža daļa ir saistīta ar medicīnu, kā māksliniece - caur mākslu es dziedinu, kā sieviete un cilvēks ar daudzām garīgām praksēm un pieredzēm- dzīvoju ar sirdi un mācu cilvēkiem būt veselumā un balansā. 

Kad es ienācu pasaulē, vecāki bija gatavojušies un gaidījuši mani - un es saņēmu to pašu labāko - mīlestību un zināšanas, pie kam, neko neuzspiežot, atļaujot izdarīt savas izvēles. Bezgalīga pateicība par to viņiem, jo es esmu uzaugusi kā brīvs cilvēks, brīvā pasaulē.
Par skolām mūsu bērniem 
 
 
Jau rakstīju, kāds varētu būt pamats skolām (1. Brīvība 2. Individualitātes unikalitāte 3. Mīlestība 4. Meditācija 5. Nenopietnība / rotaļīgums 6. Jaunrade / radīšana 7. Jūtība / jūtīgums 8. Pateicība 9. Mistiskā sajūta). Vēlos šo tēmu paturpināt ar stāstu un komentāriem, kas izrietoši no Ošo materiāliem.
 
 
 
Vai esat kādreiz domājis, ka jūsu pārtika smadzenēs var tikt pārstrādāta kā narkotika?
 
Saruna ar Dr. Džoanu - atkarību izraisošo uztura doktori, pārtikas atkarības ekspertu, galveno redaktoru un mācību grāmatas "Apstrādāta pārtikas atkarība" (Processed Food Addiction) autoru, Amerikas Uztura koledžas biedru un pārtikas novatoru. atkarības atveseļošanās programmas par ceļu uz pārtikas atkarības izpēti, tostarp par viņas personīgo stāstu par atkarību no pārtikas un daudz ko citu!
 
 
 
Emīlija Rydboma, CN, BCHN, CNP un izpilddirektore un Leslija Stouna, MD, un CMO ir uzņēmuma Grow Baby līdzīpašnieces. Viņas izmanto funkcionālās medicīnas filozofiju, lai mainītu mazuļa un mātes veselību, iekļaujot ģenētiskos, epiģenētiskos un uzturvērtības konstatējumus pirmsskolas un perinatālā laika periodā - sekojot mātei un bērnam pirmajās tūkstoš dienās un vēlāk.

Nr.1 - uzturs, uzturs un vēlreiz, uzturā zaļo, sarkano, violeto...
Nr.2 - motivācija, regulācija, domas, ķermeņa sajūtas,
Nr.3 - uzturvielu deficīts, analīzes, tests.
P.S D, C, L Karnitīns....
 
 Bērnu aizsardzības diena @Bilde www.coe.int
 
 
Bērnu aizsardzības diena būtu attiecināma varas pārstāvjiem, lēmējiem, kuri plāno, veido, rada bērniem, jauniešiem piemērotu vidi, nosacījumus, lai tie varētu jēgpilni izpausties un izglītoties. Īpaši svarīgi ir identificēt un rast iespēju sniegt atbalstu tiem bērniem, jauniešiem, kuri ģimenes apstākļi (vecāki) "ierobežo" viņu izaugsmi, izpausmes vajadzības, īstenot to, kas motivē.
 
JMĢK Ligzdiņa 
Ilze Jece: Kāpēc bērniem grūti mācīties, tie nemāk gaidīt, un izturēt garlaicību. 
 
 
Esmu ergoterapeite ar daudzu gadu pieredzi darbā ar bērniem, vecākiem un skolotājiem. Es dzirdu sūdzības par uzmanības trūkumu klasē no katra skolotāja, kuru satieku. Kā profesionāla terapeite es redzu strauju to bērnu skaita palielināšanos, kuriem ir mācīšanās grūtības un citi traucējumi. 
 
Kā mēs zinām, mūsu smadzeņu darbība pielāgojas. Pateicoties videi, mēs varam padarīt mūsu smadzenes “stiprākas” vai “vājākas”. Es vēroju, ka, neskatoties uz vislabākajiem motīviem, mēs diemžēl attīstām savu bērnu smadzenes nepareizā virzienā. Un tam par iemeslu ir:
 
 
 
Etīde par ģimeni, un mazuļa vajadzībām. Ko bērns grib, un kā to saprot vecāki. -)
 
 

Mazai, sīkai ķimenītei
liela, kupla ģimenīte
čemurā tās mājas.

Katrā mazā ķimenītē
čemurziežu dzimtas
dižie spēki krājas.
 
Paaugusies ķimenīte
atvadās no ģimenītes,
vējam līdzi dodas.
 
Lai no katras ķimenītes
jauna, kupla ģimenīte
ķimenītēm rodas.
 
 
Evija Gulbe
 
 
 
 
Lai glābtu cilvēci, dietologs ceļo pagātnē. Pat laikā ceļojošs dietologs nevar sniegt precīzu padomu. 
 


Etīde: ciemos pie sieviešu, grūtnieču aprūpes speciālista. The Cosby Show (angļu)
 

Ģimeņu klubs Ligzdiņa

 
Privātuma Politika | Lapas karte | Archīvs